פרסום במובייל

כולנו צרכני מדיה ניידים

במכשירים הניידים מתרכז חלק רב מזמן צריכת המדיה הכולל שלנו בכלל ומזמן צריכת המדיה הדיגיטלית בפרט. למעלה מ-70% מזמן הגלישה הכולל של קהלים צעירים ונשיים מתבצע במכשירי המובייל שלנו.פרסום במכשירים ניידים כשלעצמו אינו נפרד מהפרסום הדיגיטלי של כל מותג. רשתות הפרסום הגדולות מציעות אותו כחלק מתמהיל הפרסום הכולל של מוצריהן, והוא פתוח כברירת מחדל.

פרסום אפקטיבי במובייל

כדי שפרסום במובייל יהיה אפקטיבי, נדרשות מספר התאמות:

א) התאמת הנכסים למובייל – תנאי סף לפרסום דיגיטלי בכלל ולפרסום במובייל בפרט הינו התאמה מוצלחת של הנכסים הדיגיטליים של המפרסם למכשירים ניידים. התאמה זו יכולה להיעשות בשני אופנים: 1. על ידי שימוש באתרים/דפי נחיתה רספונסיביים, המתאימים את עצמם אוטומטית לגודל המסך בו משתמש הגולש ולדפדפן שלו. על ידי בניית אתרים ייעודיים למכשירים ניידים, אליהם מופנה הגולש באופן אוטומטי בזמן גלישתו במכשיר הנייד.

הפלוס של מדיה פולס

למדיה פולס יש ניסיון רב בניהול קמפיינים במובייל, הן על פלטפורמות פרוגרמטיות והן ברכישת מדיה ישירה.

 זירת המובייל מאופיינת בשינויים תכופים, לפיכך אנו שומרים על התעדכנות מתמדת. בהתאם לכך, אנו מתאימים את המהלכים הפרסומיים של לקוחותינו למגוון האפשרויות החדשות המתפתחות בשוק. יכולתנו לאמץ וליישם את השינויים בצורה מהירה, מאפשרת ללקוחותינו המפרסמים להיות תמיד צעד אחד לפני המתחרים.

ב) תהליכים פשוטים – מגבלות הגלישה במכשירים ניידים מכתיבות אופי גלישה מסוים, המאופיין ברמת סבלנות נמוכה ובהימנעות מביצוע תהליכים מורכבים. בהתאם לכך, חשוב לפשט את התהליכים לגולשי המובייל, אם באמצעות טפסי הרשמה ורכישה קלים יותר, ואם על ידי אפשרויות הרשמה אוטומטיות כדוגמת לוג-אין עם פייסבוק או גוגל.

ג) גיבוי ממחשבים נייחים – מכיוון שמכשירים ניידים מאופיינים בנפח גלישה גבוה, יש סיכוי שהגולש יגיע לראשונה לאתר המפרסם דרך מכשיר נייד. מאידך, יש סיכוי גבוה שהוא לא ישלים את התהליך דרך המכשיר הנייד, לכן חשוב להמשיך להגיש מודעות לאותו גולש גם במחשבים נייחים. כיום יש מערכות פרסום ומדידה מתקדמות, שיודעות לזהות את הגולש ולקשר בין כל המכשירים בהם הוא גולש. כך לדוגמה, אם גולשת כלשהי לחצה על מודעה לפרסום חולצה בפייסבוק, הגיעה לעמוד החולצה אך לא רכשה אותה, ניתן להגיש לה מודעות של אותה חולצה גם מאוחר יותר כשהיא גולשת בפייסבוק במחשב השולחני שלה בבית או במשרד.

ד) אפשרות לשיחה טלפונית – היתרון הבולט של מכשירים ניידים לעומת מחשבים נייחים, משתקף באפשרות ליזום שיחה בלחיצת כפתור אחת. שימוש בפונקציה זו אפשרי הן על גבי המודעות עצמן בחלק מהפורמטים הפרסומיים, והן בדף הנחיתה/אתר. לפיכך, חשוב שמפרסמים המעוניינים בהשגת הרשמות או רכישות, ישלבו בנכסים הדיגיטליים שלהם כפתורי click to call ויעמידו לצורך העניין מוקד טלפוני שנותן מענה. לפניות בזמן אמת, או לחילופין אוגר את רשימת המספרים שהתקשרו וחוזר אליהם בהמשך. מדובר בתחום עשיר בפתרונות טכנולוגיים, שהשימוש בהם מעלה משמעותית את כמות ההמרות.

ה) הפרדה בין סוגי מכשירים ניידים – קיים הבדל משמעותי בין התנהגות הגולש כשהוא משתמש בטלפון  נייד לבין התנהגותו בשימוש בטאבלט. מפרסמים רבים רואים גם שוני בהתנהגות הגולש בהתאם לסוג מערכת ההפעלה בה הוא משתמש. בעת ביצוע אופטימיזציה לקמפיין יש לתת לנושא זה עדיפות גבוהה.

פורמטים פרסומיים במובייל

הפרסום במובייל נולד לתוך עולם שכבר קיימות בו מערכות פרסום פרוגרמטיות מבוססות. פלטפורמות פרסום פרוגרמטיות הן הראשונות שנכנסו לתחום זה, ולכן שיטות הפרסום ומוצרי הפרסום הקיימים בו משופעים באפשרויות הגשה חכמות לקהלים מדויקים, ביכולות מדיה ובאופטימיזציה.

ניתן לחלק את הפרסום במובייל למספר קטגוריות מרכזיות:

א) חיפוש – הגשת מודעות במנועי חיפוש כאשר הפרסום מתבצע ממכשירים ניידים. במודעות אלה יש להשתמש בתוספי מיקום ותוספי שיחה, המשפרים משמעותית את הביצועים.

ב) מודעות display בתוך אפליקציות או באתרים מותאמים – מודעות המוגשות בתוך אפליקציות מובייל או במהלך שימוש בדפדפן במכשיר הנייד. הסוגים העיקריים של מודעות אלה הם מעברונים, באנרים תחתונים, באנרים עליונים או באנרים מרובעים.

ג) וידאו – צריכת הווידיאו בכמות הצפיות במכשירים ניידים גבוהות מאוד.

ד) מודעות ברשתות חברתית – כמות זמן צריכת המדיה ברשתות חברתיות גדולה יותר במכשירים ניידים בהשוואה למחשבים נייחים. כל הרשתות החברתיות יצרו פורמטים פרסומיים ייעודיים למובייל, שחשוב להשתמש בהם בצורה נכונה.

הפלוס של מדיה פולס

למדיה פולס יש ניסיון רב בניהול קמפיינים במובייל, הן על פלטפורמות פרוגרמטיות והן ברכישת מדיה ישירה.

 זירת המובייל מאופיינת בשינויים תכופים, לפיכך אנו שומרים על התעדכנות מתמדת. בהתאם לכך, אנו מתאימים את המהלכים הפרסומיים של לקוחותינו למגוון האפשרויות החדשות המתפתחות בשוק. יכולתנו לאמץ וליישם את השינויים בצורה מהירה, מאפשרת ללקוחותינו המפרסמים להיות תמיד צעד אחד לפני המתחרים.